Hlavní strana: Porovnání verzí

Z WikiSkripta FJFI ČVUT v Praze
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 31: Řádka 31:
 
<h1>Vyzkoušejte si práci se systémem LaTEX</h1>
 
<h1>Vyzkoušejte si práci se systémem LaTEX</h1>
  
Na stránce [[Dětské hřiště]] si můžete vyzkoušet práci se systémem [http://en.wikipedia.org/wiki/LaTeX LaTEX] dřív, než se pustíte do editování skript. Zde registrace uživatele není potřeba.
+
Na stránce [[Hřiště]] si můžete vyzkoušet práci se systémem [http://en.wikipedia.org/wiki/LaTeX LaTEX] dřív, než se pustíte do editování skript. Zde registrace uživatele není potřeba.

Verze z 24. 8. 2009, 09:19

Wiki skripta

Vítejte na stránkách věnovaných výuce na FJFI ČVUT. Naleznete zde skripta a příklady k procvičení, které sami můžete opravovat a hlavně doplňovat.

Editace je povolena pouze registrovaným uživatelům - registrace a přihlášení uživatele je hračka.

Pokud byste měli zájem o přidání skript z jiných předmětů, kontaktujte admina na adrese fucik at fjfi.cvut.cz.

1. ročník bakalářského studia

01MAT1 Matematika 1 - wiki skriptum

01MAT2 Matematika 2 - wiki skriptum

Obě skripta vychází z Průvodce Matematikou I [1] a II [2], kde jsou uvedeny pouze věty a definice. Je na Vás doplnit tento přehled poznámkami, odvozeními, důkazy a příklady z přednášky a vytvořit tak plnohodnotná skripta. Čas od času provedu korektury Vámi provedených změn.

Pokyny pro editaci

Editace skript se provádí pomocí syntaxe systému LaTEX. Výsledný dokument se stáhne pomocí "Get PDF". Případné chyby při překladu je nutné ve zdrojovém kódu odstranit. Při potížích mě kontaktujte na fucik at fjfi.cvut.cz.

Obrázky je nutné nahrát pomocí nástroje načíst soubor, pojmenovat např. soubor.png a do zdrojového kódu dokumentu ho vložit např. do prambule (do komentáře) takto:

%\usewikifile{Image:soubor.png}{soubor.png}

Nakonec se vloží do textu pomocí LaTeXového příkazu

\includegraphics[formát]{soubor} 

Příjemné chvíle při vytváření skript pro Vás i Vaše spolužáky a budoucí kolegy !

Vyzkoušejte si práci se systémem LaTEX

Na stránce Hřiště si můžete vyzkoušet práci se systémem LaTEX dřív, než se pustíte do editování skript. Zde registrace uživatele není potřeba.