Diskuse:01MAA4

Z WikiSkripta FJFI ČVUT v Praze
Verze z 14. 6. 2016, 18:23, kterou vytvořil Mazacja2 (diskuse | příspěvky) (Věta 36.2)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
  1. Dodržujte odsazování pomocí dvojteček, za svůj příspěvek vložte 4 vlnky - doplní se místo nich datum a čas příspěvků. Diskuze je jinak nepřehledná.
  2. Po editaci přeložte znovu kapitolu i celá skripta, ušetříte tím ostatních občas spoustu času při hledání drobné chyby po Vaší editaci (když se kvůli nim např. nemůže dokument přeložit).
  3. Uvádějte Vaše změny ve shrnutí editace. Pokud jenom opravujete překlep, zaškrtněte malá editace. Usnadňuje to orientaci v Posledních změnách.

Věci k doplnění/opravení

Kapitola 33

Rozšířit definici vnějšího součinu v kapitole r-rozměrná integrace v n-dim prostoru, například ze skript Matematická analýza na varietách (L. Krump, V. Souček, J. Těšínský, Karolinum 1997), str. 14-16 a dopsat základní vlastnosti, pomocí poznámky 2.4.ii v těchto skriptech odvodit větu o substituci v integrálu.

Poznámka za definicí 18.5

Důkaz poznámky za definicí 18.5, závěr, spor z ničeho neplyne

Věta 34.9

Věta 34.9 Ověřit správně záměnu sumy a integrálu.

Věta 36.2

Důkaz věty 36.2 Koeficienty řady pro záporné n se získávají integrací přes jinou křivku než ty pro kladné n. Ale v tvrzení věty se oboje získává integrací přes stejnou křivku. Tvrzení věty je nejspíše správně.

Předpokládám, že se jedná o Laurentovu větu, tj. věta 38.2, ne? pro tu je připsána poznámka na konci důkazu

Nejisti s opravou

Věta 15.3

Věta 15.3 tvrzeni: ... tak, že $\{x\in \H_{x_0} | \Phi(x)=0\} \in C^{(q)}$ je zobrazení... to je nejaka blbost, ne?
Nevím, zda to chápu úplně správně, ale koukal jsem se na to tak, že zobrazení je relace a tohle je relace mezi lambaticí a lambdasčárkouticí, která splňuje podmínky kladené na zobrazení (lambdatici podstrčím, lambdasčárkoutici dopočítám, viz. důkaz).

Vyřešeno

Definice tečného vektoru variety: v definici bylo, že tečný vektor bereme z V^m, podle mě (aby to bylo ve schodě se značením v definici variety) by tečný vektor měl být z V^n. Opravil jsem to ve skriptu, ale radši zde poznamenávám. Matej.laitl 1. 6. 2010, 13:16 (UTC)

Číslování

Je rozhozeno číslování v odkazech na věty, definice, atd... v rámci vygenerovaného dokumentu (pravděpodobně vždy o 1 kapitolu šoupnuto). Nevíte někdo, čím to je? Karel.brinda 2. 7. 2010, 12:54 (UTC)
Skripta původně začínala kapitolou 14 a tak jsem to sem i nahrál, až potom jsem zjistil, že 14. kapitola je již v minulém díle, tak jsem to posunul. Asi to nejde vyřešit jinak než založit nová skripta Tomas 2. 7. 2010, 14:04 (UTC)